Navigácia

 Pridávam tipy na očistu a je na vás pre, ktorú techniku sa rozhodnete:

Očista pod tečúcou vodou: Rýchla čistiaca technika, kde je potrebné umiestniť kryštál priamo pod vlažnou tečúcou vodou na 10 minút. Voda by nemala byť ani príliš studená, ani horúca, pretože to môže poškodiť kryštál. Táto technika je vhodná pre takmer všetky kryštály, s výnimkou: hematit, tigrie oko, malachit, tyrkys, azurit, magnetit, fluoritu. Tieto kryštály môžu byť iba krátko vo vode, potom ich dobre vysušte alebo poutierajte bavlnenou handričkou.

Očista v zemine:Zakopávanie kryštálov v záhrade je najúčinejšie čistenie. Najmä je to jednoduchý spôsob, a je vhodný pre všetky kryštály, s touto technikou, nemôžete nič pokaziť. V prírode boli vytvorené a v prírode rástli; očistou si obnoví energiu, regeneruje sa a obnoví sa mu takiež lesk. Samozrejme, ak chcete kryštál zakopať a zahrabať do zeme, bolo by dobre si miesto označiť, aby ste ho ľahko našli. Odporúčaný čas na takúto očistu kryštálu, je 48 hodín, a pre tých čo nemajú záhradu môže poslúžiť obyčajná zemina na balkóne v kvetináči. Samozrejme v kvetináči bez kvetov. Táto technika na očistu, je vhodná pre kryštály, ktoré ste zdedili, alebo používate po niekom.

Slnkom alebo Mesiacom:Lúče slnka a mesiaca sú veľmi energizujúce, čistiace a povzbudzujúce. Kryštál potrebuje slnečné svetlo (ráno alebo neskoro popoludní, bez priameho kontaktu ostrých lúčov) alebo v mesačnom svetle, hlavne pri splne. Niektoré kryštály vyblednú na priamom slnku, ich farba sa takto zmení. Sú to: ametyst, celestín, opál, tyrkys, ružový kremeň, fluorit, záhneda (je ich oveľa viac). Ak nie ste si istí a máte dilemu, stačí použiť mesačné svetlo. Poznámka: citrín tiež mení farbu na slnku, zbytočne ho nevystavovať, lebo je samočistiaci.


Dymom z vonných tyčiniek: Je to najrýchlejšia technika čistenia kryštálov a je vhodná pre všetky druhy. Je vhodná pre prírodné formy, neopracované kryštály, taktiež pre rôzne typy príveskov, náušníc, náramkov pretože nekoroduje. Stačí opakovane prechádzať dymom z horiacej tyčinky, alebo kužeľom, najúčinnejšie sú, Santal - nájdete na našej stránke v sekcií Aromaterapia, Céder, Šalvia alebo Kadidlo. Tyčinky s umelými vôňami sú nedostatočné. Môžete vyčistiť ešte raz kryštály a to tak, že otočíte tyčinku a dym obklopí, váš kryštál aj z druhej strany. Pre dôkladnejšie očistenie.