Dotyk Anjela

Šperky - Larimar


Radenie podľa: 
celkom 1 položka

23,80
(id:0111113)
dostupnosť: vypredané
(kusov skladom: 0)

Súprava Larimar

Šperky z drahých kameňov: náušnice a prívesok, ručná výroba. Krajina pôvodu India.
Skutočná krása ženy, pramení z jej vnútornej vyrovnanosti a spokojnosti, k tomu nám dopomáhajú aj kryštály a drahokamy.
Ku kryštálom - drahokamom patria aj šperky pre krásne ŽENY - Bohyne..

LARIMAR - Atlantský kameň, ktorého energia otvára nové dimenzie, vnímanie a poznanie. Liečivý a rytmický impulz mladosti a rovnováhy a zároveň, je to jedinečný kameň, ktorý prepája vyššie svety, aby sme ľahšie našli svoje vnútorné JA..Už pri pohľade naň cítite voľnosť a slobodu. Tento milujem aj ja a stále nosím pri sebe.


Larimar, je taktiež nazvaný „kameňom delfínov“ patrí medzi najvzácnejšie polodrahokamy na celom svete. Tento fakt je daný tým, že na svete existuje iba jediné nálezisko tejto unikátnej modrej odrody pektolitu, ktorou Larimar je. Larimar se ťaží iba v Karibiku vo veľmi malej hornatej oblasti ostrova Hispaniola, asi 5 km vzdialené Rio Bahoruco v Dominikánskej republike. I preto je cena za tieto najkvalitnejšie „kamene“ Larimaru veľmi vysoká, pohybuje sa v niekoľko desiatkách dolárov, u šperkov z Larimaru je to ešte oveľa viac. Záleží taktiež na veľkosti polodrahokamu. Krásna farba Larimaru je odrazom farby mora.
Názov Larimar se vzťahuje k Miguelovi Mendezovi, ktorý ho v roku 1974 objavil. Miguel Mendez kameň pomenoval po svojej dcéry Larisse tak, že použil prvé štyri písmena mena Larissa „Lari“ a miestny výraz pre more „mar“, takto vznikol názov Larimar.

Iný názov pre Larimar je „kameň Atlantídy“. Podľa slavného proroka Edgara Cayce je Dominikánská republika pozostatok strateného kontinentu Atlantída. Zajímavé je aj to, že to bol práve Cayce, ktorý už pred zhruba 60 rokmi predpovedal objavenie nového modrého kameňa v Karibiku, teda vlastne Larimaru.

Larimaru sa v poslednej dobe hovorí taktiež „kameňom šťastia“, podľa jednej z „mestských legiend“, kde si žena, ktorá mala v živote len samé problémy, kúpila prsteň s Larimarom a krátko nato vyhrala značnú sumu v lotérií.

Liečivé účinky:

Larimar je uznávaný liečiteľmi ako veľmi silný a užitočný liečivý kameň. O Larimaru sa vie, že vnáša svetlo do duše a lieči ako vo fyzickej, emocionálnej a mentálnej, tak i duchovnej rovine. Larimar stimuluje čakry srdca, hrdla, čakru tretieho oka a korunnú čakru. Larimar sa doporučuje pre ľudí, ktorí sú v strese.

Larimar pomáha pri odbúravaní zábran, ktoré sme si vytvorili v oblasti srdca a umožňuje emocionálne uvoľnenie a očistu hlbokých citových vzorcov. Pomáha vniesť do života viac prirodzenej hravosti a radostné detské energie.

Veľkosť prívesku: 3,5 cm x 1,5 cm. Náušnice: 3 cm x 1,2 cm.

TOPlist

aktualizované: 25.05.2017 11:55:09