Dotyk Anjela

Prívesky polodrahokamy‚ liečivé ka


Radenie podľa: 

14,-
(id:014)
dostupnosť: skladom
(kusov skladom: 5)

Prívesok srdce s Anjelskými krídlami.

Tento prívesok vás spája so silnou ochranou vašich Anjelov.

..láska, náklonnosť, romantika, prebudenie srdečnej čakry..


Ruženín - kameň lásky, láskavosti, nežnosti, súcitu, dobra, porozumenia, priateľstva, trpezlivosti, miernosti, empatie. Považuje sa za najsilnejší kameň, čo sa týka pôsobenia lásky, krásy a uzdravovania. Vo vzťahoch posilňuje partnerskú lásku, ale pomáha aj nájsť šťastie v láske. Ten kto ho má pri sebe, k tomu sú ľudia milší, prívetivejší, príjemnejší. Prehlbuje fantáziu, vnímavosť voči všetkému krásnemu. Lieči hlboké duševné rany, zranené city, pomáha osamelým a opusteným. Vnáša mier a harmóniu do prostredia. Navodzuje toleranciu, vyrovnanie sa so sebou samým a seba láskou, rovnako ako lásku a otvorenosť voči ostatným.

Veľkosť prívesku: 69,5 x 36 x 8 mm

12,90
(id:01151)
dostupnosť: skladom
(kusov skladom: 1)

Prívesok srdce lapis lazuli.

Prívesok duchovnej obnovy.
Lapis lazuli je, polodrahokam cenený už od staroveku pre svoju výraznú modrú farbu. Lapis lazuli sa vyskytuje ako zloženina z modrého lazuritu, z kalcitu, sodalitu, pyritu a ďalších zmesí.

Lapis lazuli, je v šperkárstve veľmi obľúbený nádherný modrý kameň. Najkvalitnejší lapis lazuli je tmavo modrý s drobnými zlatými škvrnami, ktoré tvorí pyrit. Čím je tmavší a obsahuje viditeľné zrnka pyritu, ktoré na slnku, zlato - žiaria, tým je taktiež kvalitnejší, vzácnejší a drahší.

Lapis lazuli otvára tretie oko a udržuje rovnováhu krčnej čakry. Uľahčuje vyvolávanie a výklad snov a zvyšuje duševné schopnosti. Umožňuje duchovné cesty a stimuluje osobnú a duchovnú silu. Tento kameň rýchlo odstraňuje stres a prináša pocit hlbokého kľudu a mieru. Dodáva mimoriadnu vyrovnanosť a predstavuje kľúč k dosiahnutiu duchovných znalostí.
Podporuje rozvoj tvorivých schopností pomocou ich naladenia na zdroj poznania. Lapis lazuli vám pomôže vyrovnať sa s pravdou bez ohľadu na to, kde ju objavíte a prijať všetko, čo sa dozviete. Uľahčuje tiež vyjadrenie vlastného názoru a vnáša harmóniu do konfliktov. Zoznamuje svojho majiteľa tiež s hodnotou aktívneho počúvania druhých.
Lapis lazuli upevňuje milostné i priateľské vzťahy a napomáha pri vyjadrovaní pocitov a emócií. Odstraňuje utrpenie, krutosť a strádanie. V podobe drahokamovej esencie uvoľňuje citové spútanie.

Liečivé účinky:
Lapis lazuli potláča bolesť, zvlášť migrény a bolesti hlavy. Pomáha prekonávať depresie. Blahodárne pôsobí na respiračný a nervový systém, krk, hlasivky, štítnu žľazu, orgány zaisťujúce detoxikáciu tela, kostnú dreň, detskú žľazu a imunitný systém. Pomáha pri náprave poškodenia sluchu a čistí krv. Účinkuje proti nespavosti a závratom. Znižuje krvný tlak.

Veľkosť prívesku: 4,6 cm x 3,3 cm.

Prívesky sú zhotovené z prírodného a nádherného polodrahokamu a z postriebrených komponentov, rhódiovaný kov, neobsahujúci nikel.
Sila prírody sa ukladala v polodrahokamoch, celé tisícročia.
Pretože každý polodrahokam, je originál môže sa šperk v niektorých detailoch od fotky lišiť.
Ak si správne zvolíte polodrahokam budete z neho čerpať ochranu i silu.
Vyberte si zo širokej ponuky krásnych šperkov v rôznych farebných kombináciách, ktoré UROBIA VÁŠ DEŇ KRAJŠÍ.

11,80
(id:01149)
dostupnosť: skladom
(kusov skladom: 2)

Prívesok srdce ametyst s ružami.

Ametyst je jeden z najmocnejších kameňov, ktorý dokáže pozitívne ovplyvniť mnoho fyzických aj psychických funkcií človeka. Dôležitú úlohu hrá v duchovnej očiste a pri meditácii. Pomáha odpojiť myseľ od starostí každodenného sveta, čím jej dovoľuje preniknúť do vyšších sfér. Práve Ametyst sa považuje za kameň, ktorý dokáže priniesť najvyššiu formu harmónie a pokoja.

Upútal vás tento kamienok? To preto, lebo vaša duša si vybrala opäť, cestu k sebe: k jemnosti a Vesmírneho - Anjelského učenia, na ktorej vás bude sprevádzať.

Liečivé účinky:
Z fyzického hľadiska harmonizuje hormonálne funkcie a metabolizmus. Detoxikuje organizmus, čistí krv a posilňuje imunitný systém. Pôsobí upokojujúco na nervový systém, pomáha pri poruchách sluchu. Uľahčuje zaspávanie, čím pomáha proti nespavosti.

Veľkosť prívesku: 4,6 cm x 3,3 cm.

11,70
(id:11122)
dostupnosť: skladom
(kusov skladom: 1)

MAGICKÝ prívesok.

Prívesok z bieleho Howlitu má mramorovaný vzhľad a je sfarbený do biela, preto pôsobí veľmi príjemne a upokojujúco. Ide o veľmi zriedkavý kameň, čo posilňuje jeho vzácnosť, no i bez tejto vlastnosti ide o cenný kameň, ktorý v sebe skrýva mnoho magického. Nosenie Howlitového prívesku sa odporúča aj preventívne, pretože má vynikajúci vplyv na ducha aj telo.

PRINÁŠA POKOJ DO KAŽDODENNÉHO ŽIVOTA:
- potláča pocity hnevu
- pomáha pri upokojovaní
- pomáha budovať ľudský charakter
- podporuje kreativitu a stimuluje pamäť
- dodáva emocionálnu silu

Howlit biely pôsobí ako brána do ďalšieho vedomia, otvára tretie oko, a ním aj cestu k spomienkam na minulé životy. Na základe tejto schopnosti majiteľ prívesku, prijíma vyššiu múdrosť a chápe vyššie princípy fungovania reálneho sveta a duchovna. Má silné upokojujúce účinky, ktoré potláčajú stres, napätie ale aj strach a obavy. Preto je dobrým spoločníkom pri meditáciách.
Nosenie prívesku sa odporúča jedincom, ktorí nemajú dostatok trpezlivosti alebo majú ťažkosti s kontrolovaním vlastného hnevu a zlosti. Prívesok nielenže absorbuje hnev majiteľa, ale aj hnev vysielaný od iného človeka k nositeľovi prívesku.

Howlit sa odporúča jedincom, ktorí tŕpia nespavosťou, najmä z dôvodu aktívnej mysle. Tento magický kameň tiež posilňuje pamäť a koncentráciu, preto je vhodným spoločníkom študentov ale aj tých, ktorí túžia po poznaní.

Liečivé účinky:
Howlitový prívesok podporuje látkovú výmenu a s ňou prepojené vstrebávanie vitamínov a minetálov do organizmu. Udržuje potrebné množstvo vápnika v tele, čo posilňuje zdravie zubov, kostí a kĺbov. Zlepšuje pevnosť nechtov ale aj ich rast.

Často sa využíva pri boji s nadváhou, pretože podporuje chudnutie a je výborným spoločníkom každej diéty. Nosenie sa tiež odporúča tým, ktorí mávajú žalúdočné a tráviace ťažkosti, či už chvíľkové alebo sa s nimi trápia dlhšiu dobu.

Veľkosť prívesku: 4,6 cm x 3,3 cm.

11,60
(id:011111)
dostupnosť: skladom
(kusov skladom: 2)

Prívesok tigrie oko srdce s ružami.

Počas života si staviate vzdušné zámky?
Práve tento kamienok vás pomôže nasmerovať, ako si postaviť základy, dodáva odvahu a sebavedomie k naplneniu cieľov. Jeho pomocou sa vám otvoria brány hojnosti. Pomáha riešiť problémy spojené s neschopnosťou uznať vlastnú cenu, s prehnanou sebakritikou a zablokovanými schopnosťami - pomáha rozoznať vlastné nadanie, ale súčasne upozorňuje na chyby, ktoré je nutné prekonať. Uzemňuje, posilňuje schopnosť sústrediť sa. Tigrie oko je ochranný kameň, ochraňuje pred urieknutím, zlými silami a kliatbami. Svojho nositeľa ochraňuje pred trápením, prináša mu šťastie a otvára brány hojnosti.

Liečivé účinky:
zahrieva telo a pomáha rýchlejšie prekonať prechladnutie. Podporuje zdravie. Odstraňuje citové blokády a taktiež kŕče. Lieči zrak a uzdravuje krk. Pomáha pri náprave zlomených kostí. Vyrovnáva činnosť oboch mozgových hemisfér, zvyšuje ich praktické využitie. Pomáha hojiť zlomeniny kostí, zápaly kĺbov a posilňuje celkovú pevnosť chrbtice.

Prináša energiu pri pocitoch slabosti a vyčerpania a zaháňa letargiu, či frustráciu. Veľmi účinný je aj pri bolestiach a to najmä pri bolestiach hlavy a pri migréne.

Veľkosť prívesku: 4,6 cm x 3,3 cm.

11,50
(id:0111112)
dostupnosť: skladom
(kusov skladom: 2)

Prívesok opalit srdce s ružami.

Opalit - kameň Anjelov: KOMUNIKÁCIE A DOBREJ NÁLADY.

Emocionálne vlastnosti:
Opalit sa používa k stabilizácii nálady, podporuje relaxáciu. Vďaka týmto vlastnostiam je užitočný pre bipolárnych ľudí a ľudí s poruchami spánku. Používa sa taktiež k posilneniu emočnej sily počas obdobia stresu, keď sa cítime byť pod veľkým tlakom. Je užitočný pri zmierňovaní depresie a znižovaní agresívneho správania.
Opalit pomáha pri komunikácií, dodáva odvahu aj pri vyjadrovaní vnútorných pocitov a emócií.

Opalit vytvára emocionálnu rovnováhu. Pomáha vyrovnať sa so zmenami na všetkých úrovniach. Je zároveň kameňom prianí a nádeje. Prináša všetko, čo potrebujeme (pozor - nie všetko, čo si želáme). Používa sa ako ochrana pri dlhých cestách. Kameň je veľmi vhodný pre ženy: zmierňuje stres, emocionálne napätie a emocionálne výkyvy. Podporuje cítenie, intuíciu a emocionalitu, nie racionalitu. Výrazne zlepšuje našu vnímavosť. Pomáha nám dostať pod kontrolu náhle a prudké citové výkyvy. Aktivuje jasnovidecké schopnosti. Veľmi vhodný kameň na rozhodovanie a riešenie problémov.


Liečivé účinky:
Opalit, vyrovnáva hormonálne nerovnováhy a zmierňuje menštruačné problémy. Používa sa na ochorenia spojené s vodou, napr. na opuchy. Redukuje nadbytočnú vodu v organizme. Pozitívne vplýva na tráviaci a reprodukčný systém, pomáha vstrebávať živiny, vylučovať z tela jedovaté látky a zadržovať tekutiny. Prináša úľavu pri zmenách kože, vlasov, očí a niektorých orgánov, ako je napríklad pečeň a slinivka brušná. Má výborný vplyv na počatie, tehotenstvo, pôrod a aj na kojenie. Pomáha čistiť krv a obličky, je nápomocný pri zvyšovaní energie a prekonávaní únavy.

Veľkosť prívesku: 4,6 cm x 3,3 cm.

11,50
(id:007)
dostupnosť: skladom
(kusov skladom: 5)

Prívesok srdce s ružami.

..láska, náklonnosť, romantika, prebudenie srdečnej čakry..


Ruženín - kameň lásky, mileneckej lásky, láskavosti, nežnosti, súcitu, dobra, porozumenia, priateľstva, trpezlivosti, miernosti, empatie. Považuje sa za najsilnejší kameň, čo sa týka pôsobenia lásky, krásy a uzdravovania. Vo vzťahoch posilňuje partnerskú vernosť, ale pomáha aj nájsť šťastie v láske. Hovorí sa, že kto ho má pri sebe, k tomu sú ľudia milší, prívetivejší, príjemnejší. Prehlbuje fantáziu, vnímavosť voči všetkému krásnemu. Lieči hlboké duševné rany, zranené city, pomáha osamelým a opusteným. Vnáša mier a harmóniu do prostredia. Navodzuje toleranciu, vyrovnanie sa so sebou samým a sebalásku, rovnako ako lásku a otvorenosť voči ostatným.

Liečivé účinky:
ružová energia podporuje krvné cievy okolo srdca, pomáha čistiť orgány tela, posilňuje vitalitu pohlavných orgánov a údajne zvyšuje plodnosť, pomáha pri anorexii, lebo podporuje sebalásku a sebaakceptáciu, podporuje činnosť ľadvín a nadobličiek po ochoreniach, zmenšuje vrásky a celkove potláča príznaky starnutia, pomáha pri bolestiach hlavy, hlavne migrénového typu, potláča depresie, problémy hrdla, bolesti uší.

Veľkosť prívesku: 4,6 cm x 3,3 cm.

10,90
(id:00225)
dostupnosť: skladom
(kusov skladom: 1)

Prívesok srdce Horský Kryštál.

Kryštál sa v mysli každého človeka spája s čistotou. Ľudia v minulosti verili, že je formou ľadu. Z tejto domnienky pochádza aj názov kryštál, keďže crystallos znamená ľad.

Horský kryštál, je najuniverzálnejším kameňom aký existuje a preto, ak by mal človek vlastniť iba jeden liečivý kameň, určite by si mal zvoliť tento minerál. Kryštál má schopnosť zvyšovať silu ostatných kameňov. Najdôležitejšiu úlohu má v súvislosti s energiou. Tú dokáže absorbovať, skladovať a uvoľňovať. Tak reguluje tok energie okolo nás.

Okrem toho má schopnosť pohltiť negatívnu energiu všetkého druhu a preto sa považuje za kameň čistoty. Neutralizuje elektromagnetický smog, ktorý vzniká z mobilných telefónov, počítačov, televízorov a inej techniky a ktorého je dnes v našom okolí čoraz viac.

Liečivé účinky:
Aj pri fyzických ťažkostiach sa horský kryštál považuje za univerzálny liečivý kameň. Jeho účinky sa dajú využiť prakticky pri všetkých ochoreniach. Posilňuje a pomáha očistiť každý jeden orgán tela.

Veľmi dôležitú úlohu má pri posilňovaní imunitného systému, čím zabezpečuje prevenciu zdravotných ťažkostí.

Aj keď je kryštál účinnou pomocou pri všetkých druhoch ochorení, predsa len sa na niektoré diagnózy hodí viac, ako na iné. K takýmto stavom patrí chronická únava či depresia.

Ďalej sa naň môžu spoľahnúť všetci, ktorí trpia na diabetes mellitus, artritídu alebo ochorenia čriev. Pomáha tiež pri úrazoch kostí.


Veľkosť prívesku: 4,6 cm x 3,3 cm.


10,90
(id:00226)
dostupnosť: skladom
(kusov skladom: 1)

Prívesok šťastia a radosti.

Slnečný kameň vnáša do života radosť a svetlo. Šíri okolo seba priaznivú atmosféru a zvyšuje úroveň intuície. Ak váš život stráca príjemnejšiu tvár, dokáže mu ju slnečný kameň navrátiť a vám pomôže nabrať nové sily. Čistí všetky čakry. Tým, že prináša svetlo, ľahkosť a novú energiu, umožňuje vášmu skutočnému ja, aby sa šťastne rozžiarilo. Tradične je spájaný s vľúdnymi božstvami a priaznivým osudom. Jedná sa o alchymistický kameň, ktorý počas meditácií aj v každodennom živote prináša hlboké spojenie so svetlom a liečivou silou Slnka.

Pomáha, keď sa chcete odpútať od pocitov diskriminácie, znevýhodňovania a opustenosti. Odstraňuje zábrany. Slnečný kameň tiež zaháňa pocity zlyhania a zvyšuje vedomie vlastnej ceny a sebadôveru. Vyvoláva optimizmus a nadšenie. Pomáha pozerať na všetko z lepšej stránky. Dokonca aj ten najzarytejší pesimista podľahne moci slnečného kameňa. Ak sa kryštál položí na solar plexus, dokáže vyviesť na svetlo hlboko potlačené city a pretvoriť ich.

Liečivé účinky:
Slnečný kameň podporuje samoliečiace schopnosti, reguluje činnosť autonómneho nervového systému a udržuje rovnováhu všetkých orgánov. Lieči chronickú bolesť v krku a prináša úľavu v prípade žalúdočných vredov. Mimoriadne dobre pôsobí pri chorobách a problémoch spôsobených striedaním ročných období. Rozháňa depresie. Nosením polodrahokamu priamo na tele, sa uľaví pri problémoch s chrupavkami, reumatizme a všeobecne od bolesti.

Veľkosť prívesku: 4,6 cm x 3,3 cm.

10,90
(id:004)
dostupnosť: skladom
(kusov skladom: 5)

Prívesok pre šťastie a bohatstvo.

Plážová žabka symbolizuje oddych a dovolenku a s tým spojenú ochranu šťastia a bohatstva.

Počas života si staviate vzdušné zámky?
Práve tento kamienok vás pomôže nasmerovať, ako si postaviť základy, dodáva odvahu a sebavedomie k naplneniu cieľov. Jeho pomocou sa vám otvoria brány hojnosti. Pomáha riešiť problémy spojené s neschopnosťou uznať vlastnú cenu, s prehnanou sebakritikou a zablokovanými schopnosťami - pomáha rozoznať vlastné nadanie, ale súčasne upozorňuje na chyby, ktoré je nutné prekonať. Uzemňuje, posilňuje schopnosť sústrediť sa. Tigrie oko je ochranný kameň, ochraňuje pred urieknutím, zlými silami a kliatbami. Svojho nositeľa ochraňuje pred trápením, prináša mu šťastie a otvára brány hojnosti.

Liečivé účinky:
zahrieva telo a pomáha rýchlejšie prekonať prechladnutie. Podporuje zdravie. Odstraňuje citové blokády a taktiež kŕče. Lieči zrak a uzdravuje krk. Pomáha pri náprave zlomených kostí. Vyrovnáva činnosť oboch mozgových hemisfér, zvyšuje ich praktické využitie. Pomáha hojiť zlomeniny kostí, zápaly kĺbov a posilňuje celkovú pevnosť chrbtice.

Prináša energiu pri pocitoch slabosti a vyčerpania a zaháňa letargiu, či frustráciu. Veľmi účinný je aj pri bolestiach a to najmä pri bolestiach hlavy a pri migréne.

Veľkosť prívesku: 4,1 x 2,2 x 1,1 cm.

10,80
(id:005)
dostupnosť: skladom
(kusov skladom: 2)

Prívesok pre šťastie a príležitosť.

Avanturin je kameň, ktorí mnohí ľudia poznajú ako kryštál zelený. Názov avanturínu pochádza z talianskeho „a ventura“, čo sa dá preložiť ako „náhodou“. Dôvodom takéhoto mena je fakt, že Avantúrin bol objavený náhodou, talianskymi výrobcami skla v 18. storočí.

Avantúrin zelený býva označovaný ako „kameň šťastia a príležitosti“. Preto v mnohých prípadoch nechýba vo vreckách hráčov, ktorí veria, že im prinesie šťastie v hre. Okrem toho, že sa verí v schopnosť Avantúrinu priniesť šťastie v otázkach finančných, hodí sa aj všetkým, ktorí sa chystajú na pracovný pohovor, prípadne ich čaká ťažký deň v práci.

Práca je taktiež miestom, kde nachádza široké využitie. Uplatní sa najmä v pracovnom prostredí, ktoré je zaťažené množstvom stresu. Jeho silu ocenia všetci tí, ktorí pracujú na pozíciách vodcov, keďže avanturín dokáže schopnosti vodcu posilniť.

Liečivé účinky:
Avanturin pomáha najmä pri ochoreniach srdca a pri znižovaní vysokého krvného tlaku. Prinavracia rovnováhu všetkým metabolickým funkciám človeka, čím účinne bojuje proti vysokému cholesterolu. Rovnako znižuje príliš vysokú chuť do jedla.

Veľkosť prívesku: 4,1 x 2,2 x 1,1 cm.

10,80
(id:006)
dostupnosť: skladom
(kusov skladom: 3)

Prívesok radosti a lásky.

Plážová žabka symbolizuje oddych, dovolenky a s týmto kamienkom spojenú ochranu lásky a radosti

..láska, náklonnosť, romantika, prebudenie srdečnej čakry..


Ruženín - kameň lásky, mileneckej lásky, láskavosti, nežnosti, súcitu, dobra, porozumenia, priateľstva, trpezlivosti, miernosti, empatie. Považuje sa za najsilnejší kameň, čo sa týka pôsobenia lásky, krásy a uzdravovania. Vo vzťahoch posilňuje partnerskú vernosť, ale pomáha aj nájsť šťastie v láske. Hovorí sa, že kto ho má pri sebe, k tomu sú ľudia milší, prívetivejší, príjemnejší. Prehlbuje fantáziu, vnímavosť voči všetkému krásnemu. Lieči hlboké duševné rany, zranené city, pomáha osamelým a opusteným. Vnáša mier a harmóniu do prostredia. Navodzuje toleranciu, vyrovnanie sa so sebou samým a sebalásku, rovnako ako lásku a otvorenosť voči ostatným.

Liečivé účinky:
ružová energia podporuje krvné cievy okolo srdca, pomáha čistiť orgány tela, posilňuje vitalitu pohlavných orgánov a údajne zvyšuje plodnosť, pomáha pri anorexii, lebo podporuje sebalásku a sebaakceptáciu, podporuje činnosť ľadvín a nadobličiek po ochoreniach, zmenšuje vrásky a celkove potláča príznaky starnutia, pomáha pri bolestiach hlavy, hlavne migrénového typu, potláča depresie, problémy hrdla, bolesti uší.

Veľkosť prívesku: 4,1 x 2,2 x 1,1 cm.

8,40
(id:009)
dostupnosť: skladom
(kusov skladom: 1)

Prívesok pre šťastie a bohatstvo.

Počas života si staviate vzdušné zámky?
Práve tento kamienok vás pomôže nasmerovať, ako si postaviť základy, dodáva odvahu a sebavedomie k naplneniu cieľov. Jeho pomocou sa vám otvoria brány hojnosti. Pomáha riešiť problémy spojené s neschopnosťou uznať vlastnú cenu, s prehnanou sebakritikou a zablokovanými schopnosťami - pomáha rozoznať vlastné nadanie, ale súčasne upozorňuje na chyby, ktoré je nutné prekonať. Uzemňuje, posilňuje schopnosť sústrediť sa. Tigrie oko je ochranný kameň, ochraňuje pred urieknutím, zlými silami a kliatbami. Svojho nositeľa ochraňuje pred trápením, prináša mu šťastie a otvára brány hojnosti.

Liečivé účinky:
zahrieva telo a pomáha rýchlejšie prekonať prechladnutie. Podporuje zdravie. Odstraňuje citové blokády a taktiež kŕče. Lieči zrak a uzdravuje krk. Pomáha pri náprave zlomených kostí. Vyrovnáva činnosť oboch mozgových hemisfér, zvyšuje ich praktické využitie. Pomáha hojiť zlomeniny kostí, zápaly kĺbov a posilňuje celkovú pevnosť chrbtice.

Prináša energiu pri pocitoch slabosti a vyčerpania a zaháňa letargiu, či frustráciu. Veľmi účinný je aj pri bolestiach a to najmä pri bolestiach hlavy a pri migréne.

Veľkosť prívesku: 3,2 x 4,4 x 4,5 cm.

8,20
(id:010)
dostupnosť: skladom
(kusov skladom: 1)

Prívesok pre optimizmus.

Krížik a kamienok Modrý živec.
Modrý zlatý živec sa používa pri meditácii. Tento kameň sa na svetle krásne trblieta vďaka medi, ktorú obsahuje.

Vnáša do života optimizmus, vitalitu a energiu. Učí človeka hájiť vlastné záujmy a pomáha pritiahnúť bohatstvo a lásku do života. Rozvíja pozitívny prístup k veciam a individualizmus. Upokojuje a osviežuje utrápenú myseľ.

Na psychiku pôsobí tým, že v nás vytvára pozitívny prístup k životu a dáva nám silu akceptovať sa takí, akí sme.
Vďaka medi je dobre vodivý a pomáha nám do tela vtiahnuť vyššiu energiu a fungovať ako jej vodič – ako médium.

Liečivé účinky:
Vďaka obsahu medi prevzal veľa jej vlastností: posilňuje krvný obeh, kosti a zmierňuje reumatické bolesti.Posilňuje kosti, uvoľňuje napätie v žalúdku a zlepšuje metabolizmus. Má antidepresívny účinok.

Veľkosť prívesku: 3,2 x 4,4 x 4,5 cm.

Posilňuje kosti, uvoľňuje napätie v žalúdku a zlepšuje metabolizmus.

8,-
(id:008)
dostupnosť: skladom
(kusov skladom: 3)

Prívesok rovnováhy.

Krížik a kamienok Unakit.
Kombinácia zeleného epidotu a jaspisu lososovej farby. Táto dvojtvárnosť, odzrkadľuje jeho schopnosti vyvažovať a obnovovať viacero aspektov naraz: fyzické a duševné sily, rovnováhu v rovine psychickej a zdravotnej, pomáha nájsť aj rovnováhu emocionálnu. Odhaľuje a umožňuje nám spracúvať naše dobré a zlé stránky, priložením na solar plexus sú potláčané pocity. Dodáva istotu, vyžaruje radosť a šťastie - a to sú základné predpoklady aj pre silnú imunitu. Ak ho máte pri sebe, stále sa usmievate. Tá radosť ide z neho.
Pomáha pri liečbe minulých životov, pretože sa dokáže vydať proti prúdu času až ku zdroju problému a napraviť ho.
Unakit sa dá na dosiahnutie tohto účelu položiť na tretie oko alebo na ňom pridržať.
Či už sa príčiny nerovnováhy nachádzajú v blízkej alebo ďalekej minulosti, alebo ležia na ktorejkoľvek rovine, unakit ich dokáže vytiahnuť na hladinu a tým umožní ich premenu.

Liečivé využitie:
Unakit predstavuje oporu pri rekonvalescencii po ťažkých chorobách. Lieči rozmnožovací systém, napomáha zdravému tehotenstvu a podporuje rast kožného tkaniva a vlasov.

Veľkosť prívesku: 3,2 x 4,4 x 4,5 cm.

8,-
(id:012222)
dostupnosť: skladom
(kusov skladom: 1)

Prívesok krížik - Ruženín


..láska, náklonnosť, romantika, prebudenie srdečnej čakry..


Ruženín - kameň lásky, mileneckej lásky, láskavosti, nežnosti, súcitu, dobra, porozumenia, priateľstva, trpezlivosti, miernosti, empatie. Považuje sa za najsilnejší kameň, čo sa týka pôsobenia lásky, krásy a uzdravovania. Vo vzťahoch posilňuje partnerskú vernosť, ale pomáha aj nájsť šťastie v láske. Hovorí sa, že kto ho má pri sebe, k tomu sú ľudia milší, prívetivejší, príjemnejší. Prehlbuje fantáziu, vnímavosť voči všetkému krásnemu. Lieči hlboké duševné rany, zranené city, pomáha osamelým a opusteným. Vnáša mier a harmóniu do prostredia. Navodzuje toleranciu, vyrovnanie sa so sebou samým a sebalásku, rovnako ako lásku a otvorenosť voči ostatným.

Liečivé účinky:
ružová energia podporuje krvné cievy okolo srdca, pomáha čistiť orgány tela, posilňuje vitalitu pohlavných orgánov a údajne zvyšuje plodnosť, pomáha pri anorexii, lebo podporuje sebalásku a sebaakceptáciu, podporuje činnosť ľadvín a nadobličiek po ochoreniach, zmenšuje vrásky a celkove potláča príznaky starnutia, pomáha pri bolestiach hlavy, hlavne migrénového typu, potláča depresie, problémy hrdla, bolesti uší.


Veľkosť prívesku: 3,2 x 4,4 x 4,5 cm.

8,-
(id:068)
dostupnosť: skladom
(kusov skladom: 2)

Prívesok pre ľahšie rozhodovanie.

Krížik a kamienok zelený Achát:

O acháte sa vieme, že odhaľuje pravdu, pomáha akceptovať realitu a vynikajúco lieči emócie. Uzemňuje ich; tým lieči aj výkyvy ako žiarlivosť a závisť.

Posilňuje prepojenie tela a Zeme. Dodáva silu, energiu a odvahu, rozháňa strach a zvyšuje sebavedomie. Prináša šťastie tomu, kto ho nosí.

Zlepšuje pamäť a koncentráciu, zvyšuje osobnú energiu a podporuje otvorenosť a čestnosť. S achátom zostávame pokojní a sústredení na vec.

Ochraňuje nás pred nebezpečenstvom. Stabilizuje a čistí auru tým, že z nej odstraňuje negatívne prvky a mení negatívnu energiu na pozitívnu.

Liečivé účinky:
Achát je kameň harmónie a tým, že vnáša harmóniu do systému, výborne pomáha pri liečení. Lieči nespavosť a prináša príjemné sny.

Tento kameň sa odporúča pri liečbe rakoviny.

Veľkosť prívesku: 3,2 x 4,4 x 4,5 cm.

8,-
(id:069)
dostupnosť: skladom
(kusov skladom: 1)

Prívesok správneho rozhodnutia.

Tyrkenit je ochranným kameňom a je určený pre mladých ľudí, tesne po dokončení školy a pred nástupom do novej práce. Taktiež ochraňuje tých, ktorí chcú vybočiť zo zabehaných, únavných koľají. Tyrkenit v sebe spája energiu nebies s vedomím Matky Zeme a každú energiu privedie na vyššiu úroveň. Pomáha nám spirituálne sa naladiť na vyššie energie, čistí a lieči, ochraňuje pred psychickým útokom i pred vplyvmi znečisteného prostredia, čím podporuje dlhovekosť. Pomáha nám objavovať krásu v iných i v sebe samých. Tomu, kto ho nosí, dodáva vnútornú žiaru.

Liečivé vlastnosti:
Prináša organizmu silu a životnú energiu, najmä po prekonanej liečbe. Priraďujú sa mu kosti a zuby, šija, uzdravuje infekcie mandlí a krku. Dodáva silu mamičkám čerstvo po pôrode alebo predčasne narodenému bábätku, ktoré potrebuje veľa starostlivosti.

Veľkosť prívesku: 3,2 x 4,4 x 4,5 mm.

5,-
(id:003)
dostupnosť: skladom
(kusov skladom: 9)

Prívesok pre ochranu pri cestovaní.

Modrá ruža symbolizuje úctu, obdiv, pocit slobody, ktorý pochádza z nášho vnútra. Vyjasňuje a rozširuje dušu a ducha, dokážete tak uskutočniť aj nemožné.

Modrý korál: Zlepšuje intuíciu a predstavivosť. Urýchľuje učenie sa a preberanie nových poznatkov. Nosieva sa na to, aby v nás vyvolal vnútornú premenu. Vytrháva nás z letargie a do našich počinov vnáša šťastnú ruku.
Modrý korál: Zlepšuje intuíciu a predstavivosť. Urýchľuje učenie sa a preberanie nových poznatkov. Nosieva sa na to, aby v nás vyvolal vnútornú premenu. Vytrháva nás z letargie a do našich počinov vnáša šťastnú ruku.

Upokojuje emócie, prináša vnútorný kľud a preto zlepšuje diplomatické vystupovanie. Zmierňuje duševné a sociálne napätie. Posilňuje naše seba vyjadrenie, ale súčasne v nás posilňuje i zmysel pre spoločenstvo s inými ľuďmi. Podporuje kvalitu spolužitia, v ktorej sa ľudia svojimi individuálnymi vlastnosťami dopĺňajú. Pomáha nám nájsť znovu spojenie s prírodou a učí nás „čítať“ prírodné zákonitosti a pochopiť ich (i náš) hlbší zmysel.
Kedysi ho používali hlavne námorníci a plavci, pretože sa mu pripisovala schopnosť postarať sa o bezpečné cestovanie cez rieku alebo po mori, dokonca na mori vraj chránilo proti zlému počasiu, hlavne proti hurikánom.

Je výtvorom morských živočíchov a preto má aj mnoho podôb a farieb. Koral symbolizuje súčasne pevnosť ale aj premenlivosť, hĺbku a povrchnosť, ticho a nepokoj, pohyb ale aj pokoj, kľud, nečinnosť.

Liečivé účinky:
Vplýva na posilnenie našej mysle pre krásu a tvar. Ovplyvňuje v nás schopnosť brániť sa nepriaznivým vplyvom. Vďaka svojmu zloženiu pozitívne vplýva na kosti, zuby, nechty a vlasy.

Veľkosť prívesku: 3,5 x 1,8 cm.

4,50
(id:077)
dostupnosť: skladom
(kusov skladom: 4)

Prívesok trvalej hojnosti.

Tento dynamický kameň učí, ako k sebe prilákať bohatstvo a prosperitu spoločne s úspechom a všetkými dobrými a príjemnými vecami, ktoré svet ponúka. Citrín je šťastný, štedrý kameň, ktorý vás bude nabádať, aby ste sa so všetkým podelili – ale súčasne vám dopomôže žiť v hojnosti. Je obdarený mocou poskytnúť šťastie každému, kto ho vlastní. Melanchólia a negatívne emócie nemajú v jeho blízkosti miesto. Jedná sa o kameň, ktorý veľmi dobre poslúži pri urovnávaní vzťahov v skupinách či v rodine, kde vládnu spory.
Na duševnej úrovni Citrín napomáha, aby sme sa prijali takí, akí sme. Súčasne dodáva sebadôveru a potláča sebazničujúce sklony. Posilňuje individualitu, zvyšuje motiváciu, podnecuje tvorivé schopnosti a sebavyjadrenie. Vďaka tomuto kryštálu nebudete takí precitlivelý – zvlášť na kritiku okolia. Súčasne sami získate schopnosť konštruktívnej kritiky. Citrín pomáha rozvíjať pozitívne postoje, pozerať optimisticky do budúcnosti a ísť ďalej s prúdom času namiesto pozerania sa späť. Citrín chráni pred zlom všetkého druhu. Starším ľuďom pomáha získať stratenú energiu. Citrín povzbudzuje človeka k duchovným aktivitám. Podporuje tvorivosť, komunikáciu. Privádza nás k harmonizovaniu vo všetkých oblastiach nášho života - na úrovni astrálnej, mentálnej, duchovnej a emocionálnej.

Liečivé účinky:
Citrín je vynikajúci kameň, pokiaľ ide o obnovu stratených síl a energie. Blahodárne pôsobí pri chronickom únavovom syndróme (CFS). Citrín povzbudzuje trávenie, slezinu a podžalúdkovú žľazu. Zažehnáva infekcie v obličkách a močovom mechúri. Pomáha pri očných problémoch, podporuje krvný obeh, zbavuje krv toxických látok, podnecuje činnosť detskej žľazy a udržuje v rovnováhe funkciu štítnej žľazy. Pomáha posilňovať nervy. Citrín tiež pomáha zbavovať sa všetkého škodlivého – priaznivo sa prejavuje pri zápche a zaberá na celulitídu. Lieči zápaly slepého čreva, povzbudzuje imunitu, chráni pred negatívnymi účinkami žiarenia, preto doporučujeme takúto drúzu umiestniť v blizkosti televízora, počítača. Je doporučovaný pri chorobách srdca, ľadvín, obličiek, svalov. Každá depresia sa nám vyhne. Citrín je veľmi užitočný pre starších ľudí, ktorým dodáva energiu a chráni ich pred nadmernou únavou a stresom. Má priaznivý vplyv na liečbu cukrovky.

Ak hrot Citrínu smeruje dole, uzemní vás a privedie k myšlienkam tvoreniu vášho života, tak aby hojnosť peňazí bola trvalá.

Pomôže vám taktiež v práci, alebo v kancelárií:
Položte kúsok Citrínu do rohu hojnosti svojho domu, kancelárie alebo priamo do peňaženky k peniazom. Roh hojnosti je najvzdialenejší zadný ľavý kút od vstupných dverí alebo od dverí miestnosti.

Na slnku Citrín bledne, preto ho nevystavujeme priamemu slnečnému žiareniu. Je to samočistiaci kameň, preto ho nečistíme.

Veľkosť L : 2 cm x 2, 5 cm - 3 cm

3,80
(id:079)
dostupnosť: skladom
(kusov skladom: 4)

Prívesok vnútorného mieru a duchovnej očisty.

Ametyst je jeden z najmocnejších kameňov, ktorý dokáže pozitívne ovplyvniť mnoho fyzických aj psychických funkcií človeka. Dôležitú úlohu hrá v duchovnej očiste a pri meditácii. Pomáha odpojiť myseľ od starostí každodenného sveta, čím jej dovoľuje preniknúť do hlbších sfér meditácie. Práve ametyst sa považuje za kameň, ktorý dokáže priniesť najvyššiu formu meditácie a pokoja.

Upútal vás tento kamienok? To preto, lebo vaša duša si vybrala cestu duchovna: jemnosti a Anjelského cítenia, na ktorej vás bude sprevádzať.

Liečivé účinky:
Z fyzického hľadiska harmonizuje hormonálne funkcie a metabolizmus. Detoxikuje organizmus, čistí krv a posilňuje imunitný systém. Pôsobí upokojujúco na nervový systém, pomáha pri poruchách sluchu. Uľahčuje zaspávanie, čím pomáha proti nespavosti.

Veľkosť prívesku: L 2 x 1,8 - 2 cm.

3,50
(id:078)
dostupnosť: skladom
(kusov skladom: 5)

Prívesok vnútorného mieru a duchovnej očisty.

Ametyst je jeden z najmocnejších kameňov, ktorý dokáže pozitívne ovplyvniť mnoho fyzických aj psychických funkcií človeka. Dôležitú úlohu hrá v duchovnej očiste a pri meditácii. Pomáha odpojiť myseľ od starostí každodenného sveta, čím jej dovoľuje preniknúť do hlbších sfér meditácie. Práve ametyst sa považuje za kameň, ktorý dokáže priniesť najvyššiu formu meditácie a pokoja.

Upútal vás tento kamienok? To preto, lebo vaša duša si vybrala cestu duchovna: jemnosti a Anjelského cítenia, na ktorej vás bude sprevádzať.

Liečivé účinky:
Z fyzického hľadiska harmonizuje hormonálne funkcie a metabolizmus. Detoxikuje organizmus, čistí krv a posilňuje imunitný systém. Pôsobí upokojujúco na nervový systém, pomáha pri poruchách sluchu. Uľahčuje zaspávanie, čím pomáha proti nespavosti.

Veľkosť prívesku: 2x 1,8 - 2 cm.

3,-
(id:01131)
dostupnosť: skladom
(kusov skladom: 1)

Prívesok pre šťastie a bohatstvo.

Počas života si staviate vzdušné zámky?
Práve tento kamienok vás pomôže nasmerovať, ako si postaviť základy, dodáva odvahu a sebavedomie k naplneniu cieľov. Jeho pomocou sa vám otvoria brány hojnosti. Pomáha riešiť problémy spojené s neschopnosťou uznať vlastnú cenu, s prehnanou sebakritikou a zablokovanými schopnosťami - pomáha rozoznať vlastné nadanie, ale súčasne upozorňuje na chyby, ktoré je nutné prekonať. Uzemňuje, posilňuje schopnosť sústrediť sa. Tigrie oko je ochranný kameň, ochraňuje pred urieknutím, zlými silami a kliatbami. Svojho nositeľa ochraňuje pred trápením, prináša mu šťastie a otvára brány hojnosti.

Liečivé účinky:
zahrieva telo a pomáha rýchlejšie prekonať prechladnutie. Podporuje zdravie. Odstraňuje citové blokády a taktiež kŕče. Lieči zrak a uzdravuje krk. Pomáha pri náprave zlomených kostí. Vyrovnáva činnosť oboch mozgových hemisfér, zvyšuje ich praktické využitie. Pomáha hojiť zlomeniny kostí, zápaly kĺbov a posilňuje celkovú pevnosť chrbtice.

Prináša energiu pri pocitoch slabosti a vyčerpania a zaháňa letargiu, či frustráciu. Veľmi účinný je aj pri bolestiach a to najmä pri bolestiach hlavy a pri migréne.


Veľkosť prívesku: 2 x 2 cm.

3,-
(id:01132)
dostupnosť: skladom
(kusov skladom: 3)

Prívesok rovnováhy.

Kombinácia zeleného epidotu a jaspisu lososovej farby. Táto dvojtvárnosť, odzrkadľuje jeho schopnosti vyvažovať a obnovovať viacero aspektov naraz: fyzické a duševné sily, rovnováhu v rovine psychickej a zdravotnej, pomáha nájsť aj rovnováhu emocionálnu. Odhaľuje a umožňuje nám spracúvať naše dobré a zlé stránky, priložením na solar plexus sú potláčané pocity. Dodáva istotu, vyžaruje radosť a šťastie - a to sú základné predpoklady aj pre silnú imunitu. Ak ho máte pri sebe, stále sa usmievate. Tá radosť ide z neho.
Pomáha pri liečbe minulých životov, pretože sa dokáže vydať proti prúdu času až ku zdroju problému a napraviť ho.
Unakit sa dá na dosiahnutie tohto účelu položiť na tretie oko, alebo na ňom pridržať.

Či už sa príčiny nerovnováhy nachádzajú v blízkej alebo ďalekej minulosti, alebo ležia na ktorejkoľvek rovine, unakit ich dokáže vytiahnuť na hladinu a tým umožní ich premenu.

Liečivé využitie:
Unakit predstavuje oporu pri rekonvalescencii po ťažkých chorobách. Lieči rozmnožovací systém, napomáha zdravému tehotenstvu a podporuje rast kožného tkaniva a vlasov.


Veľkosť prívesku: 2 x 2 cm.

3,-
(id:01133)
dostupnosť: skladom
(kusov skladom: 1)

Prívesok pre spojenie s prírodou.

Obrázkový (krajinkový) jaspis býva niekedy označovaný za „matku Zem hovoriacu ku svojim deťom“. Nesie v sebe posolstvo, ktoré rozpráva prostredníctvom obrázkov v minulosti – zrozumiteľné ale iba tým, ktorí ich dokážu dešifrovať. Vynáša na hladinu skrytý pocit viny, závisť, nenávisť a lásku, všetko, čo zostáva za normálnych okolností potlačené, bez ohľadu na to, či to pochádza zo súčasného alebo minulého života. Akonáhle sa podarí odhaliť čokoľvek, čo nás utláča, dá sa na to pozerať ako na poučenie pre ďalšiu cestu vpred. Jaspis obrázkový podporuje kreativitu a súznenie s prírodou. Zaháňa obavy a strach z neistej budúcnosti, prehlbuje súcit. Svojím rozhľadom potlačuje žiarlivosť a znižuje aroganciu. Posilňuje schopnosť získať a udržať si radosť zo života

Liečivé účinky:
pomáha pri alergiách, používa sa tiež proti vyrážkam a problémom zažívacieho ústrojenstva.
Obrázkový jaspis prináša kľud a odstraňuje strach. Podnecuje činnosť imunitného systému a čistí obličky.

Veľkosť prívesku: 2 x 2 cm.

3,-
(id:02)
dostupnosť: skladom
(kusov skladom: 1)

Prívesok nových možností.

Už od doby kamennej sa používal na výrobu amuletov.
Čierny jantár odvádza negatívnu energiu a odstraňuje bezdôvodný strach. Ako ochranný prostriedok sa nosí na krku. Pomáha proti násiliu a chorobám. Chráni tiež počas duchovných ciest. V minulosti sa používal ako ochrana proti „silám temnoty“. Pomáha ľuďom, ktorí patria medzi „staré duše“ a majú s inkarnáciou na Zemi už veľmi dlhú skúsenosť.
Čierny jantár sa dá tiež použiť na otvorenie cesty za novými duševnými skúsenosťami a ako pomocník na púti za duchovným osvietením. Tradične sa uvádza, že čierny jantár sa postupne stáva súčasťou tela svojho majiteľa. Vyplýva z toho, že pokiaľ ho niekto zdedí alebo kúpi, mal by ho najprv mimoriadne dôkladne vyčistiť. Rovnako, ak sa použije na liečenie, musíme ho po každom použití vždy znovu čistiť.
Čierny jantár údajne dokáže udržať v rovnováhe financie a ochrániť podnikanie. Dá sa umiestniť do pokladne, rohu hojnosti (najvzdialenejší ľavý roh) alebo do sídla firmy.
Na duševnej úrovni ponúka možnosť udržať si kontrolu nad vlastným životom. Dokáže zachovať rovnováhu v premenlivých náladách, potláčať depresie a vnášať do života vyrovnanosť a stabilitu.
Čierny jantár prečisťuje základnú čakru a podporuje rast kundalíni. Pokiaľ sa položí na hruď, nasmeruje silu kundalíni ku korunnej čakre.

Liečivé účinky:
Lieči migrény, epilepsiu a prechladnutie. Potláča opuchy žliaz a lymfatických uzlín. Lieči bolesť v krku. Tradične sa používal na menštruačné kŕče.

Veľkosť prívesku: 2 x 2 cm.

3,-
(id:01136)
dostupnosť: skladom
(kusov skladom: 2)

Prívesok radosti a lásky.


..láska, náklonnosť, romantika, prebudenie srdečnej čakry..

Ruženín - kameň lásky, láskavosti, nežnosti, súcitu, dobra, porozumenia, priateľstva, trpezlivosti, miernosti, empatie. Považuje sa za najsilnejší kameň, čo sa týka pôsobenia lásky, krásy a uzdravovania. Vo vzťahoch posilňuje partnerskú lásku, ale pomáha aj nájsť šťastie v láske. Ten kto ho má pri sebe, k tomu sú ľudia milší, prívetivejší, príjemnejší. Prehlbuje fantáziu, vnímavosť voči všetkému krásnemu. Lieči hlboké duševné rany, zranené city, pomáha osamelým a opusteným. Vnáša mier a harmóniu do prostredia. Navodzuje toleranciu, vyrovnanie sa so sebou samým a seba láskou, rovnako ako lásku a otvorenosť voči ostatným.

Veľkosť prívesku: 2 x 2 cm.

3,-
(id:01137)
dostupnosť: skladom
(kusov skladom: 2)

Prívesok prosperity.

Najdrahším majetkom medzi Aztékmi bol Jadeit, alebo kamene pripomínajúce Jadeit v štruktúre a farbe..
Aztékovia nemali našu modernú úctu k zlatu, takže Španieli mali najprv veľký problém s jeho získaním. Mexický indiáni reagovali na požiadavky dobyvateľov ponúkaním Jadeitu a Tyrkysu ako hodnotných vecí, bol to majetok, ktorý bol pre nich najdrahší.

Perie bolo používané ako osobná ozdoba, tak ako aj Jadeit a zlato. Jasné perie z chvosta „jasu trogana“ a číra Jadeitová zelená boli zriedkavé, a preto im bola pripisovaná aj veľká cena. Aj tráva a les boli zelené. Všetko, čo bolo dobré, ako aj zriedkavé, bolo zelené, a preto Mayovia považovali zelenú farbu za posvätnú a pripisovali špeciálnu hodnotu zeleným veciam, ako napríklad my v súčasnosti vyjadrujeme zelenou prírodné bohatstvo, a hojnosť a luxus, zlatom.
Dokonca malé úlomky Jadeitu boli vyleštené a prevŕtané, aby sa dali zavesiť a ochraňovali si tak príbytky.

Jadeit je nádherný jemný mliečnozelený kameň, ktorého farebnosť prechádza do rôznych odtieňov.
Už v aj starej Číne bol považovaný za najcennejší drahokam. Podľa číňanov je vraj jadeit prototyp drahokamu, čínske slovo "Yu" znamená zároveň jadeit a aj drahokam.

Až do 19. storočia sa verilo, že jadeit z Južnej Ameriky je totožný s nefritom zo zbytku "starého sveta".

Pôvod slova zo Španielskeho "piedra de ijada" znamenajúceho "kameň diaľav"
Je starodávnym, posvätným kameňom Ďalekého východu, ktorý priťahuje lásku, má silu predlžovať život, priťahuje peniaze, dodáva prosperujúcu energiu pri obchodných rokovaniach. Pozdvihuje múdrosť ducha, chráni pre haváriami a nehodami, pomáha predchádzať chorobám a zdravotným ťažkostiam.
Pod vplyvom jadeitu možeme objavovať a lepšie prežívať krásu sveta vo všetkých jeho formách a prejavoch, na všetkých jeho úrovniach.

Zelený jadeit:
Upokojuje nervový systém, harmonizuje nefungujúce vzťahy, pomáha realizovať túžby a vášne, pôsobí na srdcovú čakru.
Ak sme nepokojný a kŕčovitý, jadeit nás upokojuje, dodáva nám pocit blaženej a vyrovnanej spokojnosti. Pomáha liečiť aj choroby ľadvín. Parapsychológovia tvrdia, že uľahčuje rozpomínanie si na minulé inkarnácie - vďaka jadeitu si ľahšie spomíname na minulé životy. Pomáha uľahčovať komunikáciu, je symbolom Božej lásky, je nápomocný keď si chceme byť vedomý vyšších úrovní bytia. Spája sa s hudbou, symbolizuje aj hudbu.

Jadeit stimuluje funkciu obličiek, pretože vyvažuje metabolizmus vody, solí a pomer kyslých a zásaditých látok v organizme. Používa sa na liečenie ľadvinových kameňov. Stimuluje nervový systém, čím zrýchľuje našu reakciu a schopnosť. Lieči boky a bedrové kĺby. Podporuje činnosť orgánov, ktoré čistia krv.

Veľkosť prívesku cca: 2 x 2 cm .
Hmotnosť: 6,46 g.

3,-
(id:01139)
dostupnosť: skladom
(kusov skladom: 3)

Prívesok Avantúrin.

Avantúrin je kameň, ktorí mnohí ľudia poznajú ako kryštál zelený. Názov avanturínu pochádza z talianskeho „a ventura“, čo sa dá preložiť ako „náhodou“. Dôvodom takéhoto mena je fakt, že Avantúrin bol objavený náhodou, talianskymi výrobcami skla v 18. storočí.

Účinky na dušu.
Avantúrin zelený býva označovaný ako „kameň šťastia a príležitosti“. Preto v mnohých prípadoch nechýba vo vreckách hráčov, ktorí veria, že im prinesie šťastie v hre.

Okrem toho, že sa verí v schopnosť Avantúrinu priniesť šťastie v otázkach finančných, hodí sa aj všetkým, ktorí sa chystajú na pracovný pohovor, prípadne ich čaká ťažký deň v práci.
Práca je taktiež miestom, kde nachádza široké využitie. Uplatní sa najmä v pracovnom prostredí, ktoré je zaťažené množstvom stresu. Jeho silu ocenia všetci tí, ktorí pracujú na pozíciách vodcov, keďže avanturín dokáže schopnosti vodcu posilniť.

Avantúrin dodáva zdravé sebavedomie, trpezlivosť, znižuje tvrdohlavosť a pomáha hlbšie pochopiť podstatu vecí. Rovnako pomáha pri rozhodovaní. S jeho pomocou sa dokáže človek rozhodovať rýchlo a sebavedomo, na základe svojho inštinktu.
Avantúrin je tiež kryštálom, ktorý dokáže harmonizovať energie opačného pohlavia, čím zlepšuje pracovný výkon kolektívov, v ktorých pracujú muži aj ženy.

Liečivé účinky:
Avanturin pomáha najmä pri ochoreniach srdca a pri znižovaní vysokého krvného tlaku. Prinavracia rovnováhu všetkým metabolickým funkciám človeka, čím účinne bojuje proti vysokému cholesterolu. Rovnako znižuje príliš vysokú chuť do jedla.

Veľkosť prívesku: 2 x 2 cm.

2,50
(id:01120)
dostupnosť: skladom
(kusov skladom: 5)

PRÍVESOK HVIEZDA JAHODOVÝ KREMEŇ

Jahodový kremeň nás učí radosti vnáša nám opäť do života humor. Prebúdza v nás Božiu lásku, takže pomáhate, žijete a naplno si uvedomujete radosť z prítomnosti. Tu a teraz. Prírodný jahodový kremeň vytvára účinnú drahokamovú esenciu, ktorá prináša do srdca lásku. Vytvára harmonické láskyplné prostredie a zahalí vás do plášťa ochrany a lásky. Tento kameň preniká do ducha, umožňuje pri meditácií objaviť okolnosti vašej súčasnej inkarnácie a ukáže Vám, aké poslanie a akým darom ste obdarení. Čo ste si do tohto života priniesli.

Tento kamienok má intenzívnu energiu, ktorá vám pomáha prostredníctvom snov, pochopiť vaše posolstvá. Stabilizuje spojenie medzi fyzickým telom a dušou.
Zvyšuje sebaúctu a znižuje úzkosť, namiesto toho prináša ukľudnenie.
Jahodový kremeň tiež pomáha jasne myslieť a poskytuje objektívnejšiu perspektívu.

V rovine emočnej prináša do života radosť a šťastie, učí vás, ako sa máte spoľahnúť sami na seba, aby ste nevyhľadávali pomoc pre seba u iných. Zmierňuje napätie v už existujúcom vzťahu, povzbudzuje romantiku. V rovine fyzickej Jahodový kremeň uľahčuje prúdenie Božej lásky všetkými bunkami tela, uvádza ich do rovnováhy a dodáva im pocit pohody.

Čistenie a nabíjanie:
Očisťujeme aspoň raz za mesiac pod vlažnou tečúcou vodou. Nabíjame na nepriamom Slnku.

Veľkosť prívesku cca: 2,2 x 1,9 x 0,6 cm
Hmotnosť cca: 5,25 g

TOPlist

aktualizované: 24.09.2017 11:47:46